Український науковий портал

Дослідження нового препарату для лікування підвищеного кров’яного тиску

Повернутися до списку


      Компанія Addrenex Pharmaceuticals повідомила, що Міністерство із питань безпеки їжі та ліків США (FDA) схвалило проведення другої стадії клінічних досліджень препарату для лікування гіпертензії (підвищеного кров’яного тиску). У випробуваннях візьмуть участь 80 пацієнтів. Цей препарат отримав назву ADX415. Він є агоністом альфа-2 адренергічного рецептора. ADX415 був ідентифікований із великої бібліотеки альфа-2 адренергічних сполук, що була надана Медичним Центром Університету штату Небраска.
      Мета наукових досліджень Addrenex – це лікування патологічних станів, що виникають у результаті порушення нормального функціонування адренергічної системи. Адренергічні гормони регулюють різні фізіологічні функції - тиск крові, частоту биття серця, стресову відповідь та ін.
      “Низка патологічних станів виникає через надмірну активацію адренергічної нервової системи. Уже існує декілька препаратів, які специфічно впливають на цей комплекс,” – зазначила Моїз Кайраллах, генеральний директор Addrenex. “Діяльність нашої компанії спрямована на дослідження симптомів, які не лікуються препаратами, що сьогодні існують на ринку. Команда науковців продовжує досліджувати і аналізувати альфа-2 адренергічні сполуки, які потенційно можуть стати ліками.”
      ADX415 – це третій препарат компанії, що дозволений FDA для дослідження на людях. Два попередні препарати – Clonicel для лікування надмірної активності, що супроводжується втратою уваги та CloniBID для лікування підвищеного тиску уже знаходяться на третій стадії клінічних досліджень. Поява цих ліків на фармацевтичному ринку передбачається до кінця цього року. Комерційні права на всі ці сполуки надані компанії Atlanta-based Sciele Pharma.
      Addrenex Pharmaceuticals – це фармацевтична фірма, яка була заснована у 2006 році у м. Дарем, штат Північна Кароліна (США). Основне призначення компанії - розробка препаратів для лікування адренергічних порушень, які призводять до багатьох патологічних станів – підвищення кров’яного тиску, мігрені, порушення уваги та ін. Addrenex планує використати свої знання та досвід, одержаний при розробці CloniBID і Clonicel для пошуку нових сполук, які можуть впливати на регуляцію адренергічної системи.
      Ресурс: http://www.medicalnewstoday.com/articles/126638.php